„Budi izabran“

      Нема коментара на „Budi izabran“

imageMladi iz hraniteljskih porodica sa područja Centra zaporodični smeštaj i usvojenje Beograd, Radna jedinica Valjevo, prisustvovali su radionici „Budi izabran“ u okviru koje su uz pomoć predavača iz oblasti regrutovanja kadrova Vojvođanske banke, imali priliku da nauče kako da napišu radnu biografiju i da se što bolje pripreme za intervju za posao.

Za polaznike projekta iz Valjeva, ovo je završni, sedmi u ciklusu, trening koji se realizuje u okviru projekta „Budi svoj“, a koji fondacija Uključi se sprovodi u strateškom partnerstvu sa Ministarstvom za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, uz generalno donatorstvo Vojvođanske banke i uz podršku Ministarstva omladine i sporta.
„Tokom edukativnog procesa u okviru projekta „Budi svoj“, nastojimo da osnažimo i pripremimo mlade bez roditeljskog staranja za uspešan proces osamostaljivanja, u kojem pronalazak zaposlenja igra ključnu ulogu. Pored ostalih gradova i podaci mladih iz Valjeva koji su završili redovno školovanje, takođe su uvršteni u bazu koju resorno Ministarstvo formira sa ciljem da poslodavcima dodatno olakša selekciju kandidata i pospeši zapošljavanje ovih mladih ljudi, kroz primenu subvencija dostupnih potencijalnim poslodavcima“,rekla je Milena Jakšić, koordinator projekta „Budi svoj“.
Valjevo je jedan od osam gradova u kojima se sprovode aktivnosti projekta „Budi svoj“,a koje su namenjene mladima bez roditeljskog staranja i deci palih boraca, starosti od 15 do 25 godina, jer upravo u tom razdoblju oni završavaju redovno školovanje i izlaze iz sistema socijalne zaštite, te praktično bivaju prepušteni sami sebi.
„Po napuštanju sistema socijalne zaštite naša deca se suočavaju sa nizom izazova. Centar za porodični smeštaj i usvojenje čini sve da ih pripremi za taj period, a u tom procesu nam je od velikog značaja podrška ovakvih projekata. Činjenica da postoje kompanije poput Vojvođanske banke, koje prepoznaju potrebe naše dece, pruža nam nadu da će i druge kompanije koje posluju u našem gradu i okolini pratiti primer Vojvođanske banke i pomoći deci bez roditeljskog staranja u procesu osamostaljivanja. Pružiti mogućnost stupanja u prvi radni odnos je od presudnog značaja za njihovo uspešno osamostaljivanje, a kako bi se dodatno stimulisalo zapošljavanje naše dece Nacionalna služba za zapošljavanje je propisala subvencije za privatne poslodavce“, navela je Katarina Kević, rukovodilac Radne jedinice Valjevo, Centra za porodični smeštaj i usvojenje Beograd.
„Mladi bez roditeljskog staranja se godinama unazad nalaze u fokusu društveno odgovornog poslovanja Vojvođanske banke, te pored finansijske podrške i ostale svoje resurse stavljamo na raspolaganje kako bi im pružili potrebnu podršku. Naše kolege iz funkcije Ljudski resursi, stručnjaci iz oblasti regrutovanja kadrova, ovim mladim i ambicioznim ljudima nesebično prenose svoja stručna znanja, kako bi pravilno napisali radnu biografiju, pripremili odgovore na pitanja koja se najčešće postavljaju tokom razgovora za posao, odabrali adekvatnu garederobu, a sve sa ciljem da se potencijalnom poslodavcu predstave na što bolji način “, istakla je Zorica Džida, direktor sektora Društveno odgovorno poslovanje Vojvođanske banke.

Ciljevi projekta sprovode se kroz ciklus od sedam edukativnih radionica, zapošljavanje i samozapošljavanje, koje uz adekvatno planiranje, podršku i mentorstvo pruža mogućnost potpunog osamostaljivanja.

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.