Povodom obeležavanja Dana sećanja na stradale u NATO bombardovanju, predstavnici grada Valjeva i Vojske Srbije položili su cveće na spomenik pilotu Milenku Pavloviću, a potom na spomenik stradalima u ratovima od 1991. do 1999.godine.
U ime grada Valjeva, cveće su položili zamenik gradonačelnika Đorđe Milanović, pomoćnik gradonačelnika Saša Đoković, član Gradskog veća Miloš Krstić i sekretar Skupštine grada Valjeva Mladen Simović.
Danas, 24. marta, navršilo se 26 godina od početka NATO bombardovanja Savezne Republike (SR) Jugoslavije. Napad na SR Jugoslaviju trajao je 11 nedelja. Prema procenama poginulo je između 1.200 i 2.500 ljudi.
Prve NATO bombe na Valjevo su bačene 14. aprila 1999. godine, kada je u 5.31 časova fabrika „Krušik“ bombardovana sa pet projektila. U vreme NATO agresije u Valjevu je stradalo troje ljudi: Milisav Mićić (37), Milka Krunić (72) i Dmitra Dukić (91). Bilo je poovređeno je 50 naših sugrađana.
Potporučnici Željko Savičić i Siniša Radić su poginuli na Maljenu 6. aprila 1999. godine. Na nebu iznad Valjeva, 4. maja, poginuo je pilot pukovnik Milenko Pavlović.
Tokom bombardovanja na naš grad palo je 215 bombi, od toga čak 150 je bačeno na valjevsku vojnu fabriku. U NATO agresiji uništena je zgrada policije u Valjevu, bombardovana su vojna skladišta u Pričeviću i na Kraljevom stolu, oštećeno je preko 200 stanova i 50 kuća.
Dok je trajalo bombardovanje, ko ono dobi i useli se u stan od 118m2? Koštunica, Đinđić, Tadić, Đilas ili ……..? Naravno najveći manipulator, lažov i prevarant na političkoj sceni Srbije od kada postoji kao država.
Ne boli te bombardovanje i zrtve? Samo je bitno da prospes ovde nesto protiv Vucica? Ni rec o bombardovanju, napadu nato-a na nas i slicno?
Svako zlo ima i svoje dobro. Mi smo se posle bombardovanja upoznali i sprijateljili sa jednim legendarnim Gerhardom Šrederom, angažovali smo kao savetnika Tonija Blera, družili se sa Bilom Klintonom… Naravno pre toga oni su nam oprostili što su nas bombardovali.
Nije ni cudo sto ne mozete da pobedite na nekim izborima kad ste takvi?
lepo je videti da je nasa vojska i 26 godina kasnije i dalje uz vlast koja nas je i tada odbranila od neprijatelja