Gimnazijalci danas u blokadi Gradske uprave

Protestujući zbog prebijanja novosadskih studenata tokom jučerašnjeg protesta u tom gradu, valjevski gimnazijalci od jutros u blokadi drže ulaze u Gradsku upravu.

Akcija, za koju je odluka doneta na jutrošnjem plenumu učenika ove škole, praktično je nastavak protesta ispred Policijske uprave, koji je sinoć održan pod pod sloganom „Nećemo ćutati na nasilje“.

Na ovaj način, kako kažu gimnazijalci kojima se u blokadi pridružio i jedan broj građana, oni se solidarišu sa studentima novosadskog Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja u Novom Sadu, koji su juče doživeli policijsko nasilje tokom svog protesta.

U blokadi učestvuju učenici obe smene Valjevske gimnazije koji su i danas u obustavi nastave. Najavili su da će blokada trajati do 18 časova, tako što je ulazak u zgradu Gradske uprave onemogućen za zaposlene i građane.

Na licu mesta je i veliki broj pripadnika policije koji obezbeđuju oba ulaza Gradske uprave.

 

9 comments on “Gimnazijalci danas u blokadi Gradske uprave

  1. Cale

    A ‘de im je ona profešurka stranog jezika, do skoro „vadikalka“, d’umesi kiflice i vanil’ce? Da se deca malko okrepe. Bit će da se povukla iz prvih redova, a kažu i da je greškom prim’ la veću platu od ostalih kolega – vele kolege: „ako, njojzi treba – ide uskoro u pemziju“.

    Reply
    1. sin boranije

      Jašta, drži se ti samo tastature, bolje nego za rešetke kao oni tvoji iz PSG.

      Reply
  2. Дејан

    лажови. напали декана ,тукли, бушили гуме на хитној помоћи

    Reply
  3. Jovan

    Hoće li sad odbiti od plate i službenicima u Opštini što ne rade? Ili samo za prosvetare vredi da moraju da rade i kad im ne daju.

    Reply
  4. Simeon

    Pa, ne ćutite ni ovako. I već ste odavno dosadili normalnim ljudima svojim jalovim protestima.

    Reply
  5. Majka gimnazijalca i studenta

    Policiji je teško da privede 20 debila i napiše prekršajne prijave ???

    Reply

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.