Za dva meseca otkriveno 300 nelegalnih priključaka

imageU pojačanoj kontroli Vodovoda na otkrivanju nelegalnih potrošača u samo poslednja dva meseca otkriveo 300 nelagalnih priključaka na vodovodnu i 400 na kanalizacionu mrežu. Mnogi priključci uradjeni su krajnje profesionalno.

Jedna od mera kako bi se povećali prihodi „Vodovoda“ koja se sprovodi poslednja dva meseca jeste i otkrivanje nelegalnih priključaka. „Toga ima mnogo i mi smo za samo dva meseca otkrili 300 nelegalnih priključaka na vodovodnu i 400 na kanalizacionu mrežu. Mnoga od tih otkrivenih mesta imaju vodomere što znači da su vrlo profesionalno priključili vodu , ali je nikada nisu plaćali , jednistavno nisu prijavljeni i nemamo ih u sistemu“, objašnjava direktor Djordje Milanović.
U podacima i adresama u koje je Vamedia imala uvid nalaze se ne samo domaćinstva već i pojedini ugostiteljski i trgovinski objekti. “ Postoje i situacije gde mi nismo u mogućnosti da potrošačima dopremamo vodu kao što bi to trebalo da bude i tada zaista, ako je problem do nas pokušavamo da pronadjemo model kako da ti potrošači vodu i plaćaju, ali naravno mnogo je onih koji su nelegalni. Naše su procene da ima daleko više od ovog ovog broja koji smo ustanovili za samo dva meseca“, kaže Milanović.
Po rečima direktora Milanovića postoje opravdane sumnje i da pojedini zaposleni u „Vodovodu“ izvode takve radove na nelegalnim priključcima pa i da generalno u samom preduzeću nema prevelikog osećaja odgovrnosti. „Ne treba da se lažemo, određen, dobar procenat njih urađen je od strane zaposlenih u JKP ,,Vodovod“ van radnog vremena i da sa takvim stvarima mora da se prekine, jer nije ovo ničija privatna firma. Takođe, moramo iznaći način da zaposlene platimo prekovremeno kako bi bili efikasniji kod rekonstrukcije, jer ako ne radimo i posle 15 časova i subotom, teško da možemo da pratimo privatne firme i da ispunimo ciljeve. Ovo je samo jedna od mera koje primenjujemo“, kaže Milanović.

image

U slučajevima kada se otkrije nelagalni priključak ovo preduzeće nalaže onima kod kojih je takav priključak otkriven da u roku od osam dana urade prijavu i legalizuju se. “ Ostavimo im tih osam dana da prikupe potrebnu dokumentaciju , dodju i prijave priključak kako bismo ih uveli u sistem. Pritom obavezni su da plate cenu priključka“, objašnjava Milanović.

S.V.

 

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена.